از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک

پیش درآمد :

از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک است ، وجود مشکلات جنسی در زنان و مردان امری بدیهی است که به جهات گوناگون صورت می گیرد . این مشکلات به دو بخش عمده و اساسی تحت عناوین قبل یا بعد از آمیزش و در هنگام آمیزش مطرح می شود .

در این مقوله به یکی از شایعترین و رایج ترین آنها که درخصوص و مربوط به زنان است و به دلیل وجود این مشکل زنان به دلیل و بهانه های گوناگون تاحدّ امکان از همبستری با شوهرانشان خودداری می کنند . چون علاوه براینکه لذّتی در زمان آمیزش نمی برند بلکه متحمل درد شده و حتی در زمان همبستری ، ناخودآگاه سعی می کنند هرچه زودتر پایان بپذیرد که همین امر تبعات روانی و جنسی فراوانی را برای هردو طرف باخود دارد .

آمیزش همراه با درد

مبحث آمیزش همراه با درد موضوعی با اهمیت است که می توان گفت یکی از رایج ترین علل مراجعه خانم ها به پزشک است . کمتر خانمی پیدا می شود که در طول زندگی اش تجربه آمیزش دردناک با همسرش را نداشته باشد . به همین جهت می بایست به این موضوع اهمیت فراوان داده و به دنبال حل و درمان آن باشید ، درصورتیکه یک خانم بیشتر از شش ماه به این مشکل مبتلا باشد باید از آن به عنوان اختلال نامبرده و تحت درمان قرار بگیرند . و با مشاور روابط زناشویی و جنسی در ارتباط باشد

از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک
از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک

علت و زمان بروز آمیزش دردناک

این مشکل عمدتاً در زمانی بروز می کند که مقاربت صورت گرفته و دخول انجام می شود . طبق بررسی های صورت گرفته از هر پنج خانم جوان حداقل یکی از آنان این مشکل را داشته و به اصطلاح به واژینیسموس مبتلا است .
نشانه های اولیه آن بروز ترس و استرس و ممانعت از اجازه دخول است . وجود این درد ممکن است علت روانی یا جسمی و یا هردو باشد . به همین دلیل پزشکان در ابتدا اقدام به بررسی و آزمایش های مربوطه می پردازند و چنانچه در این خصوص مشکلی وجود نداشته باشد به علل روانی می پردازند .

علائم بروز آمیزش دردناک

این علائم عموماً به یکی از سه مورد زیر خود را نشان می دهد :

احساس درد و ناراحتی به دلیل قرارگرفتن هرنوع جسم خارجی ، حتی تامپون در واژن .
بروز درد به محض انجام دخول توسط همسر .
احساس ناراحتی همراه با درد مانند تپیدن قلب در واژن پس از اتمام آمیزش .

از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک
از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک

اقدامات درمانی رفع مشکلات آمیزش دردناک

ایجاد خشکی و خشک بودن واژن

علل و عوامل گوناگونی برای بروز و ایجاد درد مطرح است که در زیر به آن می پردازیم :
برای انجام یک آمیزش صحیح که منجر به طلب رضایت زنان شود ، تحریک شدن و درنتیجه مرطوب شدن واژن برای تسهیل در روند دخول است که درغیر این صورت به جهت خشکی داخل واژن منجر به سوزش و درد می شود .

خشکی داخل واژن به دلیل کاهش ترشح هورمون استروژن .

بی احتیاطی و عدم رعایت مرد در زمان دخول الت به واژن .
عدم آمادگی دهانه واژن برای ورود آلت تناسلی مرد
عواملی وجود دارد که باعث می شود زنان از جهت بدنی آماده آمیزش و برقراری رابطه نباشند، دراین خصوص مردان می بایست بسیار دقت کرده و با همسر خود صحبت نمایند .

از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک
از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک

از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

عدم آمادگی زنان برای نزدیکی از جهات روحی و روانی .
زنانی که به تازگی زایمان کرده اند .
خانم هائی که در سنین ورود به دوران یائسگی هستند و به همین دلیل ازجهات روحی و روانی درهر لحظه و هر روز دچار تغییرات می شوند .
دوران شیر دادن به نوزادشان که هورمون های بدنی آنها دچار تغییرات مهمی می شوند .
پس از جراحی های خاص زنان .
خانم هائی که به بیماری های خاص مانند سرطان و امثال آن دچار شده اند و تحت شیمی درمانی هستند .

نکته ای مهم

اطمینان داشته باشید که درصورت بروز درد در هنگام آمیزش برای خانم ها باعث فرار و خودداری می شود و این موضوع مشکلات خاصی را به دنبال دارد که می بایست در اسرع وقت زیر نظر پزشکان متخصص تحت درمان قرارگیرند .
در اینجا شاید بتوان گفت آنچه بیشتر از مسائل جسمی اهمیت دارد نکات روحی و روانی است که دراین خصوص به مؤسساتی مانند مشاورکده که دارای تیم های متخصص و باتجربیات فراوانی هستند مطمئناً راه های روشنی را به روی شما باز خواهند کرد .

از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک
از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک

اقدامات درمانی رفع مشکلات آمیزش دردناک

رفع خشکی واژن

همانطور که گفته شد از علل مهم بروز درد درهنگام آمیزش خشکی واژن است که به جهات و دلایلی ایجاد می شود . اگر این خشکی به علل بدنی ، یعنی غر روانی باشد استفاده از لیزرمونالیز تاچ مناسب است .
این نحوه درمان به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام شده و بسیار ساده است . توصیه می شود سه جلسه در یک ماه و در هرجلسه پنج دقیقه از این روش استفاده گردد .

عفونت های واژن

این عفونت ها در واژن خانم ها شامل عفونت های مخمّر می شوند که ممکن است به دلیل عدم رعایت بهداشت توسط خانم ها و حتی آقایان در هنگام برقراری رابطه جنسی بوجود آمده باشد.

مشکلات دهانه رحم ( سرویکس )

دراین صورت آلت تناسلی مرد با حداکثر نفوذ به دهانه رحم رسیده و عفونت را به دهانه رحم می رساند و نیز به جهت نفوذ عمیق باعث بروز درد در خانم ها می شود .

پوشش بافتی به نام آترومتریوز

متأسفانه این یک بیماری است که در خارج از رحم رشد پیدا کرده و به صورت یک بافت قرارگرفته و علاوه برمسائل و مشکلات دیگر بروز درد در هنگام آمیزش را باخود به همراه دارد

از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک
از مشکلات جنسی در زنان – آمیزش دردناک

کیست های تخمدان

بوجود آمدن کیست در تخمدان زنان جزو بیمای های شایع است که باعث ایجاد درد می شود.

مشکلات لگنی

چنانچه لگن خانمی دچار التهاب شدید باشد ، چون در هنگام آمیزش به آنها فشار وارد می آید ، خانم ها احساس درد و ناراحتی دارند .

بیماری های انتقال یافته

درصورت انتقال بیماری هایی مانند زگیل تناسلی ، زخم تبخال و امثال آنها توسط مرد به همسرش ، وجود آنها باعث بوجود آمدن درد و ناراحتی می شود .

آسیب دیدگی واژن

واژن یک خانم ممکن است به دلایلی مانند زایمان نامناسب ، برش های اشتباه درحین جراحی های مربوط به بیماری های زنانه و مانند آنها دچار مشکلاتی شود که نتیجه آن بروز درد درهنگام آمیزش خواهد شد .
از دیگر موارد می توان به سندروم رودۀ تحریک پذیر و التهاب مثانه اشاره کرد .
توجه داشته باشید که بروز درد در زمان آمیزش جنسی همسر ، مشکلات فراوانی را برای خانواده به دنبال خواهد داشت که می تواند به یک زندگی آرام ، ناآرامی را پیشکش کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید