ازدواج بعد از تغییر جنسیت

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
ازدواج بعد از تغییر جنسیت

همان طور که می دانید امروزه به خاطر پیشرفت شدن علم تغییر جنسیت بسیار ساده تر شده به طوری که افراد می ‌توانند در صورت وجود شرایط کافی تغییر جنسیت دهند.

منظور از شرایط کافی این است که هورمون ها و حالت فیزیکی بدن آن ها به صورتی باشد که بتوان تغییر جنسیت را انجام داد.

البته که پزشکان و متخصصین با استعدادی وجود دارند که می توانند تغییر جنسیت را به صورت کاملاً علمی و قانونی انجام دهند.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره ازدواج

از این رو ممکن است افراد خیلی زود به فکر تغییر جنسیت بیفتد اما گاهی هم امکان تغییر جنسیت در سنین بالا وجود دارد حتی برخی از افراد ممکن است پس از ازدواج تصمیم به تغییر جنسیت بگیرند. امروز هم ما در خدمت شما عزیزان هستیم تا به ازدواج بعد از تغییر جنسیت بپردازیم از این رو دعوت می ‌کنیم که تا پایان این مطلب مشاورکده را دنبال کنید.

تغییر جنسیت به چه معنی است؟

اگر تا به حال با تغییر جنسیت آشنایی نداشته اید باید به شما بگوییم که تغییر جنسیت به این معنی است که شرایط فیزیکی بدن افراد را بر اساس هورمون ها و جراحی های مختلف تغییر می دهند. به صورتی که فرد می تواند در جنسیتی دیگر به زندگی خود ادامه دهد.

در چنین شرایطی قطعاً آلت تناسلی را هم تغییر می دهند که این کار بر اثر جراحی صورت می گیرد. تغییر جنسیت در واقع به دو صورت انجام می شود:

  • اولین حالت زمانی است که یک زن تمایل دارد که به مرد تغییر جنسیت دهد
  • در حالت دوم یک مرد تمایل دارد که به زن تغییر جنسیت دهد.

البته که هر دو موارد امکان ‌پذیر است اما باید هورمون ها و عواطف و احساسات هم در بدن بررسی شوند تا در نهایت نتیجه مطلوب از تغییر جنسیت به دست آید.

ازدواج بعد از تغییر جنسیت
ازدواج بعد از تغییر جنسیت

نتیجه ازدواج پس از تغییر جنسیت چه می شود؟

اگر در رابطه زناشویی زنی احساس کند که تمایل بیش تری به زن ها دارد در این صورت به پزشک مراجعه نموده و پزشک تشخیص دهد که هورمون های مردانه در بدن و بیش تر است بنابراین باید تغییر جنسیت دهد و به مرد تبدیل شود. در این صورت شرایط ازدواج چنین ارتباطی کاملاً باطل است.

زیرا اگر زن تغییر جنسیت دهد بنابر این ارتباط آن ها رابطه ازدواج دو مرد است که بر اساس دین اسلام ازدواج دو مرد حرام و باطل می باشد. گذشته از این موضوع اگر یک مرد در زندگی زناشویی احساس کند که به مردان تمایل بیش تری دارد و پس از مراجعه به پزشک مشخص شود که هورمون های زنانه آن بیش تر است.

بنابراین تصمیم به تغییر جنسیت گرفته می شود که در این صورت ارتباط ازدواج دو زن کاملاً غیر شرعی و غیر قانونی است و ازدواج همان لحظه باطل می شود.

آیا می توان پس از تغییر جنسیت ازدواج کرد؟

قطعا این سوال برای افراد پیش می آید که آیا ازدواج بعد از تغییر جنسیت امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت افراد بسیار زیادی در جامعه وجود دارند که جنسیت خود را از مرد به زن و از زن به مرد تغییر داده‌ اند.

قطعاً این افراد مانند دیگر افراد جامعه حق زندگی و ازدواج دارند بنابراین می ‌توانند پس از این که تغییر جنسیت انجام شد و به طور کامل بهبودی حاصل شد با فردی که از هر نظر مطابق میل و سلیقه آن ها است ازدواج کنند.

مطلب پیشنهادی به شما : پیامد ازدواج با افراد ضد اجتماع

قطعاً در چنین مواردی که دین اسلام هیچ منعی قائل نشده و افراد با وجود تغییر جنسیت هم می توانند ازدواج کاملاً شرعی و قانونی داشته باشند. البته بهتر است قبل از ازدواج به پارتنر خود حتماً موضوع تغییر جنسیت را بگویند.

ازدواج بعد از تغییر جنسیت
ازدواج بعد از تغییر جنسیت

پذیرش تغییر جنسیت در جامعه

قطعا افراد زیادی در جامعه وجود دارند که از عدم تطابق هورمون ها و یا حالات عاطفی و روحی خود رنج می‌ برند زیرا جسم آن ها با روح و کالبد درونی آن ها متفاوت است.

اما به خاطر اینکه جامعه ممکن است این تغییرات را نپذیرد و آن ها را مورد تمسخر قرار دهد حاضر به تغییر جنسیت نمی شوند برخی افراد هم که موفق به تغییر جنسیت شده‌ اند در جامعه بسیار اذیت می ‌شوند.

بهتر است باور داشته باشید که این افراد هم قطعاً از اعماق وجودشان نمی‌ خواستند که چنین شرایطی داشته باشد آن ها هم از صمیم قلب خواستار معمولی بودن را داشتند اما با چنین شرایطی رو به‌ رو شده‌ اند بنابراین باید آن ها را پذیرفت و از آن ها حمایت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید