اختلافات مذهبی چه پیامد هایی را به دنبال دارد؟

ممکن است برای برخی افراد این سوال پیش آید که اختلافات مذهبی به هنگام ازدواج چه پیامد هایی را به دنبال دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت اختلافات مذهبی مانند دیگر اعتقادات نیست و نمی‌ توان به هیچ عنوان با آن کنار آمد زیرا پیامد ها و نتیجه آن بسیار به خانواده و جامعه ضرر می رساند. به همین خاطر افراد باید از پیامدهای این نوع اختلافات آگاه باشند تا به هیچ عنوان مرتکب ازدواج با اختلاف مذهبی نشوند. در واقع اختلافات مذهبی مانند اختلافات فرهنگی نیست که بگویید بعداً قرار است درست شود و یا پس از ازدواج فرد مورد نظر به خاطر شما تغییر می کند. در حقیقت کسی که سال های سال با عقاید خود زندگی کرده قابل تغییر نیست. اکنون اگر می خواهید در این باره اطلاعات بیش تری به دست آورید توجه شما را به ادامه این مطلب با مشاورکده جلب می کنیم.

اختلافات مذهبی چه نتایجی را به بار می آورد؟

اختلافات مذهبی این موضوعی است که از آن چه فکر می کنید اهمیت بیش تری دارد. به طوری که روانشناسان و مشاوران ازدواج توصیه می ‌کنند به هیچ عنوان ازدواجی که در آن اختلاف مذهبی وجود دارد را انجام ندهید. زیرا چنین کاری عواقب بسیاری دارد که به راحتی نمی توان از آن گذشت. ممکن است تصور کنید عشقتان آن قدر عمیق و بزرگ است که می توانید از چنین موضوعی بگذرید اما اشتباه می کنید پیامد های اختلافات مذهبی ازدواج ها به شرح زیر می باشد:

  • یکی از مهم ترین پیامدهای اختلافات مذهبی در ازدواج تاثیر مستقیم بر روی تربیت فرزندان است.
  • از دیگر پیامد های اختلافات مذهبی در ازدواج می ‌توان دور شدن زن و شوهر از یکدیگر به خاطر اعتقادات به حجاب و نوع پوشش را نام برد.

چنین موضوعاتی می تواند تاثیر مستقیمی بر رشد و پیشرفت جامعه بگذارد البته که در ادامه هر یک از این موارد را به طور کامل خدمتتان شرح خواهیم داد.

اختلافات مذهبی چه پیامد هایی را به دنبال دارد؟
اختلافات مذهبی چه پیامد هایی را به دنبال دارد؟

تاثیر اختلافات مذهبی در ازدواج بر روی تربیت فرزندان چیست؟

اختلافات مذهبی در واقع اختلافاتی میان عقاید و اعتقادات زن و شوهری است که از کودکی تا سن ازدواج با آن زندگی کردند و بر آن پایبند هستند. این اختلافات تاثیر مستقیمی بر تربیت فرزند آن ها خواهد داشت به طوری که فرزند آن ها در آینده بر سر مسائل کوچک و بزرگ مختلفی از جمله ارتباط با جنس مخالف و چگونگی پوشش و حجاب و اعمال احکام شرعی مثل نماز و روزه دچار مشکل خواهد شد. به طوری که آن فرزند نمی داند که قرار است به حرف پدر گوش کند و یا مادر بسیار سردرگم خواهد شد و نمی تواند یک شخصیت مستقل و ثابت داشته باشد. گاهی ممکن است برای رضایت والدین هر کاری انجام دهد. در هر صورت شخصیتی که از چنین فرزندی وارد جامعه می ‌شود بی ثبات و غیرقابل انکار خواهد بود. از این رو بهتر است افرادی که اختلافات مذهبی دارند به هیچ عنوان با یکدیگر ازدواج نکنند.

تاثیر اختلافات مذهبی بر روی روابط زن و شوهری در ازدواج

ممکن است خانمی برای جلب رضایت طرف مقابل حجاب خود را رعایت کند و پوشش مناسبی را که باب میل همسرش است برگزیند. اما پس از مدتی که از ازدواج گذشت ممکن است دیگر شور و شوق عاشقی از تب و تاب بیفتد و خانم بخواهد پوشش دلخواه خود را در پیش گیرد. همین موضوع باعث اختلاف میان زوجین می‌ شود زیرا هر یک از آن ها اعتقادات مذهبی خود را دارد و نمی‌ تواند با دیگری کنار بیاید. از این رو ممکن است با بیش تر شدن اختلافات زن و مرد تصمیم به طلاق و جدایی بگیرند که این موضوع نه تنها بر روان افراد و فرزندان تاثیر می گذارد بلکه می ‌تواند بر روی جامعه هم اثر منفی داشته باشد.

حل اختلافات مذهبی در ازدواج

روانشناسان و مشاوران ازدواج حداقل امکان توصیه می ‌کنند که به هیچ عنوان ازدواجی که در آن طرفین ازدواج اختلافات مذهبی دارند صورت نگیرد. اما در مواردی که کار از کار گذشته و ازدواج صورت گرفته است روانشناسان سعی می ‌کنند که این مشکل را به مرور زمان با صحبت با طرفین حل کنند. آن ها سعی می کنند که به یک تعادل میانی از اختلافات مذهبی برسند که قابل قبول هر دو طرف باشد درصورتی که بتوانند با یکدیگر به زندگی شیرین خود ادامه دهند و کار آن ها به جدایی و طلاق نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید