آیا عوارض خود ارضایی بعد از ترک ادامه دارد؟

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

همان طور که می دانید نیاز جنسی یکی از طبیعی ترین نیاز های بشر است که باید به طور منظم و درست رفع شود اما چنان چه یکی از شریک های جنسی در این امر کوتاهی کند و یا این که فرد سر یکی نداشته باشد مجبور می شود این نیاز را به تنهایی بر آورده کند و به ارگاسم برسد که به آن خود ارضایی می گویند. راستش را بخواهید گاهی اوقات خود ارضایی موجب می شود تا فرد بیش تر در رابطه با نیاز های جنسی خود مطلع شود اما به این شرط که این کار خیلی کم انجام شود در غیر این صورت عوارضی دارد که مشاور کده در این مقاله به آن ها می پردازد. البته باید این نکته را اضافه کنیم که برخی از افراد به خاطر تخلیه کردن فشار هایی که بر روی آن ها است، مقابله با استرس ، افسردگی و دیگر مشکلات این چنینی به این کار روی می آورند و معتاد شدن آن ها به این کار تنها از روی نیاز جنسی نیست.

عوارض جسمی خود ارضایی

آیا عوارض خود ارضایی بعد از ترک ادامه دارد؟

لازم به ذکر است که خود ارضایی در ادیان مختلف نیز حرام شناخته شده اند و در این اسلام نیز یک گناه کبیره است و احتمالا این منع عوارض پی در پی آن است.  ریزش مو یکی از عوارض جسمی خود ارضایی است. کم شدن مو به خصوص جلوی سر و یا در برخی از مواقع در دیگر مشکلاتی است که در پی این کار درست می شود. شایان ذکر است که هر بار مقدار زیادی مواد معدنی از طریق منی دفع می شود و به مرور زمان شاهد کم‌ پشت شدن موی فرد خواهیم بود. کاهش وزن از دیگر عوارض جسمی خود ارضایی است‌ چنان چه فرد چند بار در ماه خود ارضایی کند به مرور شاهد کاهش وزن می شود و دائم دچار سستی و نا توانی است زیرا مواد معدنی و پروتئین زیادی را از دست می دهد و زمان زیادی صرف می شود تا این مواد و املاح بار دیگر به بدن برگردند.

خود ارضایی موجب اختلال جنسی می شود

همان طور که در بخش ابتدایی گفتیم خود ارضایی گاهی به این علت است که فرد از رابطه ی خود با همسرش راضی نیستند زیرا برخی اوقات شریک آن ها سرد مزاج است و آن طور که باید نمی تواند شریک خود را راضی نگه دارند و یا این که مجرد هستند.  خود ارضایی در این افراد موجب اختلال جنسی می شود و از آن جایی که ممکن است دست و با هر وسیله ی دیگری که در این کار شریک است آلوده باشد ممکن است فرد در معرض قارچ و یا عفونت قرار گیرد. بهتر است این نکته را اضافه کنیم که به خاطر تفاوت در آناتومی بدن زن و مرد عوارض خود ارضایی در آن ها با یک دیگر فرق می کند. پس در بخش های بعد به دنبال عوارض هر کدام باشید.

عوارض خود ارضایی در مردان چگونه است

آیا عوارض خود ارضایی بعد از ترک ادامه دارد؟

یکی از این عوارض این است که پوست فرد تحریک می شود و آلت تناسلی وی نیز ملتهب می شود در چنین مواقعی حتما باید به پزشک مراجعه شود. علاوه بر این ممکن است شکستگی در آلت و یا پارگی تونیکا آلبوژنیا را در موارد خیلی نادر نیز شاهد هستیم و در صورتی که فرد این کار را با بی احتیاطی انجام دهد این اتفاق می افتد.  یک مشکل دیگری که این کار به ارمغان می آورد این است که به خاطر تحریک بیش از حد پروستات بی اختیاری در ادرار است و ممکن است موجب بروز سرطان پروستات شود.

عوارض خود ارضایی در زنان

دقت کنید که اگر زنان به این شیوه ارضا شدن عادت کنند دیگر نمی توانند از شریک جنسی خود لذت ببرند. زنان با خود ارضایی دچار آنورگاسمی می شوند و یکی از عوارض آن برای خانم ها بهم ریختن هورمون های جنسی است و در دوران پریودی خون ریزی خیلی شدیدی خواهند داشت. البته ممکن است که در حین خود ارضایی دستگاه تناسلی فرد آسیب ببیند و یا خون ریزی داشته باشد.  اگر فرد در دوران بارداری خود ارضایی کند به لگن وی فشار می آید و حتی امکان دارد که به جنین  آسیب وارد شود و ترک خود ارضایی نیز باعث کاهش آسیب های جسمی می شود.

چگونه خود ارضایی را ترک کنیم

اگر می خواهید خود ارضایی را ترک کنید حتما این بخش را مطالعه کنید در بخش بعد نیز به این سوال پاسخ می دهیم که آیا عوارض خود ارضایی بعد از ترک ادامه دارد؟

  • تنها نمانید
  • تا خسته نشدید به رخت خواب نروید
  • ورزش کنید. این کار هم بدن شما را خسته می کند و هم روحیه ی شما را بالا می برد.
  • لباس تنگ نپوشید
  • در زمانی که احساس نیاز به این کار داشتید پای خود را با آب سرد بشورید. سعی کنید از مچ به پایین باشد.
  • از خوردن غذا های تند، فلفل، خرما ، زنجبیل و غیره خود داری کنید.
  • زمان زیادی را با دوستان و خانواده بگذرانید
  • و غیره

کلام آخر

آیا عوارض خود ارضایی بعد از ترک ادامه دارد؟

خب حال باید چک کنیم که آیا عوارض خود ارضایی بعد از ترک ادامه دارد؟ زمانی که خود ارضایی را ترک کنید دیگر خسته و بی حوصله نیستید و صبح ها شاداب تر از خواب بیدار می شوید. اعتماد به نفس شما بالا تر می رود، تلاش می کنید بیش تر در اجتماع حضور پیدا کنید. شاداب شدن نیز یکی دیگر از مواردی است که بعد از ترک خود ارضایی شاهد آن خواهید بود. یکی از عوارض خود ارضایی این است که فرد تمرکز حواس خود را از دست می دهد اما بعد از ترک کردن این عادت حواس جمعی بیش تری در فرد شاهد هستیم.  شما می توانید برای ترک خود ارضایی نیز به روان پزشک مراجعه کنید و روان درمانی شوید . با توجه به صحبت های ابتدایی اگر این اختلال ریشه در کودکی و یا هر چیزی داشته باشد پزشک و یا مشاور می تواند ریشه ی این مشکل را پیدا کند و در ترک کردن به شما کمک شایانی کند پس در اولین فرصت این عادت بد را کنار بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید